Болградська міська громада
Одеська область, Болградський район

Громадський бюджет

Про громадський бюджет Болградської міської ради   Громадський бюджет (бюджет участі) – демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь у розподілі коштів місцевого бюджету через створення проєктів для покращення міста та/або голосування за них.
   
Тобто це спосіб визначення видатків частини міського бюджету за допомоги прямого волевиявлення членів територіальної громади. Мешканці міста самостійно пропонують та обирають, на що саме витратити частину коштів міського бюджету.
   
Громадський бюджет – це механізм для того, аби знаходити порозуміння між владою та людьми, долати корупцію, робити громаду кращою та дати можливість кожному мешканцю відчути причетність та відповідальність за те, якою буде його громада.
   
Громадський бюджет – це можливість підготувати свій проєкт (ініціативу) та подати його до відповідної комісії. Комісія перевірить ваш проєкт на відповідність умовам конкурсу і, якщо все в порядку, допустить його до голосування.
   
Будь-який мешканець громади може подати проєкт, пов’язаний із покращенням життя у громаді, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проєкт реалізують у рамках громадського бюджету.
Працює все це наступним чином:
спочатку міська рада приймає рішення про під’єднання до однієї з платформ, розробляє та затверджує нормативно-правову базу;
після того, як буде прийняте рішення про запровадження громадського бюджету, кожен мешканець громади зможе підготувати та подати свою ідею на умовах, які будуть визначені рішеннями міської ради;
після завершення терміну подачі проєктів має відбутися їх оцінка і прийняте рішення про допущення чи не допущення проєктів до голосування;
вже після того, як буде вирішено, які проєкти допущено до голосування, має відбутися, власне, саме голосування.

   Одна особа може голосувати один раз за один проект та підтримати не більше одного великого, одного малого та одного світянського проектів. Свої голоси можна віддати як через електронну систему, так і проголосувати у паперовому вигляді. Але незважаючи на це, всі голоси підсумовуються і відображаються в електронній системі. Ті проєкти, які набрали найбільше голосів,  будуть профінансовані наступного року.

 

Посилання для ознайомлення з Нормативними документи

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень