Податкова інформує

Як визначається поняття «оприбуткування готівки» згідно з нормами Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні?

Головне управління ДПС в Одеській області нагадує, що відповідно до п.п. 2 п. 58 розд. VI Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148 із змінами та доповненнями (далі – Положення № 148), готівка, що надходить до кас, повинна своєчасно та в повній сумі оприбутковуватися. Порядок оприбуткування готівки в касах, у тому числі і під час розрахунків із застосуванням реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) (або розрахункових книжок (далі – РК)), визначений п. 11 розд. II Положення № 148.

16:56 06.06.2024

Юридичним особам – платникам єдиного податку третьої групи, які є власниками/користувачами земель

Головне управління ДПС в Одеській області нагадує, що у разі перебування платника податків на спрощеній системі оподаткування (єдиний податок третьої групи) такий платник податків звільняється від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності із податку на майно в частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються, зокрема, платниками єдиного податку третьої групи для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм), позичку, на іншому праві користування) (підпункт 4 пункту 297.1 статті 297 Податкового кодексу України).

16:55 06.06.2024

Сплата земельного податку юридичною особою - платником єдиного податку третьої групи - власником земельних ділянок у разі тимчасового припинення господарської діяльності

Головне управління ДПС в Одеській області інформує, що згідно з п.п. 269.1.1 п. 269.1 ст. 269 Податкового кодексу України (із змінами, далі – Кодекс) платниками плати за землю є платники земельного податку: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі, яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності на правах постійного користування.

16:49 06.06.2024

Про застосування РРО/ПРРО платниками єдиного податку (крім І групи) у разі здійснення розрахунків

Головне ДПС в Одеській області нагадує платникам податків, які обрали спрощену систему оподаткування, що, починаючи із 01.01.2022, втратили чинність норми Податкового кодексу України, які дозволяли не застосовувати РРО/ПРРО. З огляду на це платники податків (крім першої групи) при здійсненні розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО на загальних підставах.

16:48 06.06.2024

До уваги негосподарюючих суб’єктів

Головне управління ДПС в Одеській області з метою інформування платників податків щодо особливостей законодавства у сфері здійснення розрахунків повідомляє.

16:45 06.06.2024

Чи мають право суб’єкти господарювання здійснювати програмування РРО/ПРРО та видавати фіскальний касовий чек на іноземній мові або на мові національних меншин?

16:14 05.02.2024