МУЗЕЙ   БОЙОВОЇ  СЛАВИ

Дата: 05.09.2022 10:46

МУЗЕЙ   БОЙОВОЇ  СЛАВИ

Музей Бойової слави заснований 2 серпня 1974 року військовослужбовцями
98-ї повітряно-десантної дивізії, дислокованої у м. Болград.

Діяльність музею направлена на популяризацію повітряно-десантних військ, які є елітою Збройних сил України, на проведення воєнно-патріотичного виховання молодого покоління, а також на збереження історично-культурної, воєнно-патріотичної спадщини. З цією метою в музеї проводяться екскурсії, тематичні уроки з учнями та учнівською молоддю.

Музей проводить дні відкритих дверей, екскурсії для мешканців міста і району, ветеранів Збройних сил України, військовослужбовців військової частини А-2613 та  Болградського гарнізону.

У музеї Бойової слави зібрано 2400 одиниць музейного зберігання, відкрито 6 демонстраційних зали з трьома діарами, автором яких є художник-баталіст  Рудос Володимир Дмитрович. Експозиція музею розподілена по темам і розділам, згідно з тематично-експозиційним планом:

1 розділ – створення Збройних сил;

2 розділ – історія повітряно-десантних військ;

3 розділ – історія Другої Світової війни;

4 розділ – бойовий шлях 98-ї повітряно-десантної дивізії;

5 розділ – історія заснування першої аеромобільної дивізії України.

Крім екскурсійної роботи музей проводить роботу по пошуку нових експонатів, які поповнюють музейний фонд.  Площа музею складає 500 кв.м., крім того у музейному дворі є експозиція під відкритим небом, де демонструються артилерійські системи озброєння у кількості 8 одиниць і танк Т-34.

Завідуючий музею  - СЄРОВ Володимир Миколайович

Адреса музею: м. Болград, вул. Інзовська 170.

Тел.: 063-648-92-26, 067-962-80-22