"Сьогодні виконується…."

Дата: 05.01.2023 10:38

"Сьогодні виконується…."

Нілус Андрій Олександрович народився 05 січня 1858 року у Катеринославській губернії. Його сім'я походила з дворян. Загальну освіту майбутній вчений здобув у Сімферопольській класичній гімназії, а військову у 1-му Павлівському, а потім у Михайлівському артилерійських училищах (на математичному відділенні), після закінчення якого 1881 року отримав військове звання підпоручика й був направлений на службу до 13-ої артилерійської бригади. Серед плеяди блискучих вчених, які були причетні до відкриття Одеського політехнічного інституту почесне місце займає перший ректор Андрій Олександрович Нілус. Андрій Олександрович багатогранна особистість. Але метою нашого дослідження є висвітлення наукових досягнень дослідника у галузі артилерії. Наприкінці ХІХ початку ХХ століття А.О. Нілус був провідним фахівцем у цій галузі, проте його наукові розробки не втратили своєї актуальності й сьогодні. Про це свідчить той факт, що до наукової спадщини вченого постійно звертаються сучасні дослідники.

Підготовлено за матеріалами:  http://surl.li/ehglr