ЗАПРОШУЮТЬСЯ ГРОМАДИ ДЛЯ УЧАСТІ У ПРОЄКТІ: НОВІ МЕТОДИКИ ВИРІШЕННЯ КОНФЛІКТІВ ТА ПОСИЛЕННЯ ЗГУРТОВАНОСТІ

Дата: 05.01.2023 11:27

Спілка «Громадські ініціативи України» за підтримки U-LEAD оголошує конкурс з відбору 120 громад для участі в проєкті «Лабораторії творчого діалогу в громадах».

Після повномасштабного вторгнення росії українські громади проявили надзвичайну згуртованість, зібраність, солідарність та витримку. Кожна громада, що не знаходиться в окупації чи зоні бойових дій, прийняла від кількох сотень до десятків тисяч внутрішньо переміщених осіб та в міру своїх можливостей забезпечила всім необхідним. За таких обставин часто кількість населення в самих громадах збільшилась на 50-100%, а інколи і в кілька разів. Збільшилось навантаження на інфраструктуру, транспорт, соціальну сферу, подекуди виникають розбіжності у поглядах, настороженість або соціальна напруга.

Порозуміння та згуртованість всередині громади – це запорука стійкості та витривалості сьогодні в умовах інформаційних атак ворога, який різними засобами намагається розколоти українське суспільство, посіяти розбрат та зневіру. Ті громади, що зможуть вчасно та ефективно залучити нових мешканців, отримають переваги у вигляді зменшення соціальної напруги, посилення кадрового потенціалу, залучення додаткових фінансових, матеріальних та інвестиційних ресурсів, стійкості до потенційних конфліктів в період інформаційних воєн. Опанувавши загальноприйняті в країнах ЄС процедури та практики щодо ухвалення рішень на місцевому рівні, громади зможуть краще підготуватись до участі в програмах із відновлення України.

Одним із таких інструментів є професійно фасилітований діалог, який відкриває нові можливості для порозуміння та врахування потреб різних груп місцевих жителів та внутрішньо переміщених осіб в умовах воєнного часу, а також допомагає краще підготувати громади до процесів повоєнного відновлення та залучення додаткових ресурсів.

Для участі в цьому конкурсі запрошуються громади з Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Кіровоградської, Львівської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей;
з населенням до 50 000 осіб (станом на 01.01.2022);
станом на грудень 2022 мають зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб;
зацікавлені в реальному залученні жителів до процесу прийняття рішень;
зможуть запропонувати до участі у проєкті команду спеціалістів (команда може включати представників структурних підрозділів виконавчого комітету, профільних комунальних установ/підприємств) у складі щонайменше двох осіб від однієї громади.

Представники відібраних громад упродовж лютого-жовтня 2023 року:
візьмуть участь у навчальній програмі (офлайн та онлайн-форматі) щодо організації та проведення діалогових зустрічей в громаді;
опанують методики проведення модерованих діалогових заходів, що спрямовані на порозуміння та врахування потреб різних груп місцевих жителів та зможуть використовувати отримані знання в щоденній роботі;
за підтримки експертів проєкту підготують та проведуть щонайменше два модеровані діалоги на актуальну для громади тематику;
за допомогою отриманих в проєкті знань та практичних навичок зможуть налагодити діалог у громаді в умовах воєнного часу, а також краще підготувати громади до процесів повоєнного відновлення.

Чому громадам варто взяти участь у проєкті «Лабораторії творчого діалогу в громадах»

Беручи участь в проєкті, Ваша громада отримає підготовлених спеціалістів органу місцевого самоврядування з фасилітації громадських діалогів, які зможуть надалі застосовувати цю практику для залучення громадян до вироблення місцевих політик, зокрема щодо процесів повоєнного відновлення та залучення додаткових ресурсів;
підвищить довіру та підтримку жителів громади до діяльності місцевої влади через залучення різних цільових аудиторій, включаючи ВПО, до ухвалення рішень на місцевому рівні;
підвищить потенціал співпраці з міжнародними програмами та проєктами як громада, що використовує дієві механізми залучення громадян до процесу розробки та впровадження важливих для жителів рішень;
працюватиме з відкритими та прихованими конфліктами в громаді та вирішуватиме їх, враховуючи потреби.

Для участі в конкурсі просимо заповнити анкету за цим посиланням https://docs.google.com/.../1FAIpQLSf4ndq517QOwM.../viewform

Термін подання заявок – до 15 січня 2023 року.

Відбір громад до участі в проєкті ґрунтуватиметься на принципах прозорості, конкурентності та здійснюватиметься у два етапи: оцінювання заявок та відбіркових співбесід з представниками громад, які пройшли попередній відбір.

Результати відбору будуть повідомлені громадам, що візьмуть участь у конкурсі до 25 січня 2023 року.

За додатковою інформацією звертайтесь до:

Юрія Степанця, vinmonp@gmail.com, тел. (067) 960 72 64

Ігора Добка, ihordobko@gmail.com, тел. (067) 385 02 51.