ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИ НОВОНАРОДЖЕНИХ УКРАЇНЦІВ ЗА КОРДОНОМ

Дата: 10.01.2023 10:01

Якщо українська жінка народжує за кордоном, куди звертатися для реєстрації малюка?

За кордоном державну реєстрацію народження дитини проводять дипломатичні представництва та консульські установи України.

▪️Як відбувається реєстрація?

🟢Письмова або усна заява батьків чи одного з них надається до дипломатичного представництва або консульської установи України за місцем народження дитини або за місцем проживання батьків.

🟢У разі неспроможності батьків реєстрація дитини може проводитися її родичами.

🟢Після заяви батьків дитини або інших осіб консул проводить реєстрацію народження дитини з одночасним визначенням її походження та присвоєнням прізвища, імені та по батькові.

▪️Які документи слід пред’явити консулу для реєстрації?

🟢Документ медичного закладу про народження дитини або довідку від лікаря, який надавав допомогу при пологах.

🟢Паспорт або інші документи, що посвідчують особи батьків (одного з батьків).

🟢Документ, який є підставою для внесення відомостей про батька (свідоцтво про шлюб, заява матері, заява батька про визнання батьківства тощо).

▪️Протягом якого строку слід подати заяву про реєстрацію?

🟢Заяву про реєстрацію народження дитини батьки зобов’язані подати не пізніше 1 місяця з дня народження дитини.

❗️Важливо. Реєстрація народження, а також видача свідоцтва про реєстрацію цього акта цивільного стану проводиться без стягнення консульського збору.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України