ВЧОРА В БОЛГРАДСЬКІЙ ГРОМАДІ ВІДЗНАЧИЛИ СТАРОДАВНЄ БОЛГАРСЬКЕ СВЯТО

Дата: 15.02.2023 16:36

В селі Владичень Болградської громади вже стало доброю традицією щороку влаштовувати свято із символічним підрізуванням лози. І цей рік, незважаючи ні на що, не став винятком.

«Трифон Зарізан», або Трифонів день - стародавнє свято болгарського походження, яке щорічно відзначається 14 лютого у всіх балканських країнах. І де, якщо не в Придунайської Бессарабії, ділитися традиціями болгарського народу. Адже саме на півдні України в Одеській області проживає 74% етнічних болгар.

Згідно з традиціями, в цей день відбувається перше символічне обрізання виноградних лоз в новому році. І в разі, якщо всі традиції свята дотримані, винороба очікує добрий врожай винограду і, як наслідок, смачне і якісне вино з врожаю цього року.

Нехай лише запанує мир!

За інформацією Владиченської сільської ради