В БОЛГРАДІ ВШАНУВАЛИ КРИВАВУ РІЧНИЦЮ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ

Дата: 20.02.2023 15:02

20 лютого Україна вшановує День пам'яті Героїв Небесної Сотні, які ціною власного життя захищали ідеали демократії, відстоювали права та свободи громадян, європейське майбутнє нашої держави.

Саме цього дня 8 років тому на Майдані загинуло найбільше активістів Революції Гідності. 20 лютого 2014 року на Інститутській вулиці у Києві силовики розстрілювали протестувальників. Тіла вбитих майданівців викладали просто неба.

Усього за день було до ста жертв, що є найбільшою кількістю загиблих учасників тримісячних протестів у Києві. Майже одразу їх назвали Небесною сотнею.

Відтоді щороку у ці дні тривають пам'ятні заходи, якими вшановують полеглих учасників Революції.

Відбулися вони й сьогодні на центральній площі Болграда церемонією покладання квітів до Меморіалу Слави, в якому прийняли участь голова Болградської районної військової адміністрації Геннадій Бамбура, голова Болградської районної ради Михайло Садаклієв, Болградський міський голова Сергій Димитрієв, його перший заступник Андрій Гарвалов та заступниця Ганна Мунтянова, Благочинний Болградського району, настоятель Спасо-Преображенського собору протоієрей Стефан Турлак та громадськість.

Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання, після чого працівники КЗ «Центр культури та дозвілля»  Болградської міської ради провели тематичний захід «Вони тримали за нас небо», у ході якого прозвучали українськи пісні-символи.

«Ми повинні пам’ятати цих мужніх людей, які вісім років тому віддали своє життя задля демократичного майбутнього інших поколінь. Низький уклін Героям та світла пам’ять», - зазначив в своїй промові Болградський міський голова Сергій Димитрієв.