Дата: 07.04.2023 15:29

Робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення продовжує свою роботу.

31 березня та 04 квітня 2023 року в залі засідань Болградської міської ради відбулись чергові засідання робочої групи, на яких були обговорені питання стосовно: розгляд листів ДПС щодо рівня середньої заробітної плати, підсумки роботи групи щодо проведення ряду виїзних засідань за березень 2023р. за участю членів групи. За цей період було проведено 4 виїзних засідань, комісія відвідала 44 суб’єкти господарювання, у тому числі по селах громади, метою яких було проведення моніторингу дотримання вимог законодавства про працю.
  За підсумками роботи в деяких об’єктах було встановлено не відповідність вимог законодавства, таким суб’єктам господарювання було запропоновано усунути порушення та надано термін. Також проводились роз’яснення, про неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин.
      Так за березень 2023 року  9 фізичних осіб громади пройшли процедуру державної реєстрації, деякі підприємці оформили трудові відносини зі своїми працівниками та сплатили всі податкові борги, деякі – частково.

За результатами засідань робочої групи вирішено продовжувати проводити виїзні засідання згідно Плану заходів. Членами робочої групи було запропоновано провести обстеження місць здійснення підприємницької діяльності на території міського ринку. Кожен суб’єкт господарювання, що здійснює підприємницьку діяльність на території ринку Болградської РССТ повинен мати на робочому місті наступні документи:

• документ, що засвідчує особу (паспорт);
  • виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
  • витяг з реєстру платників Єдиного податку (для платників на спрощеній системі оподаткування);
  • трудові договори з найманими робітниками (при наявності найманих осіб);
  • документ якій підтверджує право власності або оренди місця здійснення діяльності.