РЕАЛЬНІ ІСТОРІІЇ: ДОНАРАХУВАЛИ ЗАРОБІТНУ ПЛАТУ ДО РІВНЯ МІНІМАЛЬНОЇ

Дата: 25.04.2023 10:19

Мешканка Київщини Людмила (ім’я змінено) після звернення до пенсійного фонду та отримання довідки ОК-5 та ОК-7 дізналася, що її роботодавець, фізична особа-підприємець, протягом семи років занижувала їй фактично відпрацьований час та нараховувала заробітну плату у зменшеному розмірі.

Жінка була дуже засмучена, бо такими діями підприємець істотно зменшила їй стаж для пенсії.

Людмила звернулася за роз’ясненням до Центрального міжрегіонального управління Держпраці.

За ініціативи інспектора праці відбулася спільна зустріч з представниками органів Пенсійного фонду та Державної податкової служби, підприємця та Людмили.

Підприємець визнала свою помилку щодо подання недостовірної звітності, адже розмір доходу становив менше мінімальної заробітної плати. Жінка працювала повний робочий день, а тому її дохід не може бути меншим мінімальної заробітної плати.

За результатами зустрічі підприємець донарахувала Людмилі заробітну плату до рівня мінімальної за весь період її роботи та подала всі відповідні звіти до органів Пенсійного фонду.

Так, після втручання інспектора праці було поновлено порушені трудові права.

За інформацією Державної служби України з питань праці