ПАМ’ЯТІ ТИХ, ХТО ЗУПИНИВ ЗАГРОЗУ ДЛЯ УСЬОГО ЛЮДСТВА

Дата: 26.04.2023 17:00

Сьогодні Болградський міський голова Сергій Димитрієв, секретар Болградської міської ради Віра Ніколаєнко та працівники структурних підрозділів Болградської міської ради взяли участь у заході, присвяченому 37-й річниці трагедії на Чорнобильській атомній електростанції, котре відбулось у центральному сквері Болграда, де встановлено пам’ятний знак ліквідаторам з Болградського району.

26 квітня 1986 року – одна із найскорботніших дат в історії нашого народу. Тоді вночі о 1:23, на Чорнобильській атомній електростанції вибухнув 4-й енергоблок. Масштаби екологічної катастрофи важко було уявити, адже до цього світова історія не знала нічого подібного. На подолання наслідків катастрофи встали усі – ніхто не думав про власне здоров’я або життя. Великою ціною вдалося зупинити радіацію.

Про це сьогодні згадували та вшановували пам’ять мужніх чорнобильців заступник начальника Болградської районної військової адміністрації Вячеслав Кулик, голова Болградської районної ради Михайло Садаклієв, голова Болградської міської ради Сергій Димитрієв, Благочинний Болградського округа протоієрей Стефан Турлак, а також безпосередній учасник тих трагічних подій Іван Філіппов.

Свою авторську пісню «Чорнобильські дзвони», присвячену героям-ліквідаторам, виконав соліст КЗ «Центр культури та дозвілля» Болградської міської ради Борис Луценко.

По завершенні мітингу присутні прийшли до Спасо-Преображенського собору, де настоятель, протоієрей Стефан Турлак відслужив літургію за загиблими, які ціною власного здоров’я зупинили загрозу для усього людства.