Дата: 12.05.2023 10:58

Відповідно до статті 166 Кодексу законів про працю України та статті 7 Закону України „Про охорону праці” працівники, зайняті на роботах із шкідливими умовами праці, безоплатно забезпечуються молоком або іншими рівноцінними харчовими продуктами за встановленими нормами та у порядку, визначеному законодавством.

Порядок безоплатної видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів робітникам і службовцям, зайнятим на роботах із шкідливими умовами праці, затверджений постановою Держкомітету СРСР по праці та соціальних питаннях і Президії ВЦРПС від 16.12.1987 № 731/П-13, визнано таким, що не застосовується на території України розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.12.2017 № 1022-р.

Також цим Порядком було встановлено, що підприємства (об’єднання) самостійно вирішують всі питання, пов’язані з безоплатною видачею робітникам і службовцям молока або інших рівноцінних харчових продуктів, на основі Переліку хімічних речовин, при роботі з якими в профілактичних цілях рекомендується вживання молока або інших рівноцінних харчових продуктів, затвердженого Міністерством охорони здоров’я СРСР 04.11.1987 № 4430-87, який також визнано таким, що не застосовується на території України згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20.01.2016 № 94-р „Про визнання такими, що втратили чинність, та такими, що не застосовуються на території України, актів санітарного законодавства”.

Поряд із цим, абзацом третім статті 7 Закону України „Про охорону праці” передбачено, що роботодавець може за свої кошти додатково встановлювати за колективним договором (угодою, трудовим договором) працівникові пільги і компенсації, не передбачені законодавством.

Деталі: http://surl.li/gwolr