СЬОГОДНІ В БОЛГРАДІ ВІДЗНАЧІЛИ ДЕНЬ СЛОВ’ЯНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ І КУЛЬТУРИ

Дата: 24.05.2023 16:23

Щорічно, 24 травнявсі слов'янські народи вшановують пам'ять святих Кирила і Мефодія, які заклали фундамент слов'янської писемності, створили абетку та перші пам'ятки слов'янської літератури, серед яких і Пересопницьке Євангеліє, на якому присягають новообрані Президенти України.

Праці цих великих просвітителів стали спільним надбанням усіх слов'ян.

Сьогодни на центральної площі міста Болград зібрались учні, викладачи, науковці, діячи культури, представники влади та громадськості.

Центр культури та дозвілля Болградської міської ради спільно з Обласним Центром болгарської культури у місті Болград підготував захід до Дня слов'янської писемності та культури. Покладання квітів до пам'ятника Т.Г. Шевченко-гордісті та символа України.

Про творчість та великий внесок у формуванні спільно-християнського коріння Кирила і Мефодія говорили запрошені гості свята "Минуще все, лиш слово не мине"- голова районної державної військової адміністрації Геннадій Бамбура, голова Болградської районної ради Михайло Садаклієв, секретар Болградської міської ради Віра Ніколаєнко, головний асистент інституту болгарської мови при Болгарської Академії наук Тетяна Брага.

Глядачі насолодилися прекрасним дуетом ведучих - Лілією Кара та Олегом Згарданом, концертною програмою, в якій співали Ольга Іванова та Жанна Пундєва, а учні Болградських шкіл читали вірші.

В очах присутніх було стільки тепла та доброти, що не хотілося розходитися.

Ми, меканці Бессарабії, особливо пишаємося тим, що незалежно від перипетій історії, пом'ятаємо и зберегаємо свою національну культуру та віру, з часом все ближче один до одного і згуртованіше.

Бажаємо всім здоров'я та злагоди! Слава Україні!

За інформацією КЗ "Центр культури та дозвілля" Болградської міської ради

Фото Болградська міська рада