ОНОВЛЕНО ПРОГРАМУ «ДОСТУПНІ ЛІКИ»: ЯК ВОНА ПРАЦЮЄ В УМОВАХ ВІЙНИ ТА ХТО І ЯК МОЖЕ НЕЮ СКОРИСТАТИСЯ?

Дата: 07.09.2023 09:27

Держава гарантує пацієнтам безоплатне надання необхідної медичної допомоги та лікарських засобів, передбачених Програмою медичних гарантій навіть під час війни.Програму реімбурсації лікарських засобів «Доступні ліки» почали впроваджувати п’ять років тому - в 2017-му, щоб запобігти неправильному та нераціональному застосуванню ліків, а також підвищити доступність якісних, ефективних та безпечних лікарських засобів. У рамках цієї програми пацієнт може отримати ліки безоплатно або з невеликою доплатою, а їх вартість повністю або частково покриває держава.

То ж за програмою «Доступні ліки» можна отримати медпрепарати від:

• серцево-судинних захворювань;

• цукрового діабету ІІ типу;

• цукрового та нецукрового діабету;

• бронхіальної астми;

• епілепсії;

• розладів психіки та поведінки;

• хронічного обструктивного захворювання легень;

• хвороби Паркінсона;

• імуносупресивні препарати;

• тест-смужки для визначення глюкози у крові;

знеболювальні для паліативних хворих

Зазначимо, що з 31 серпня набрав чинності оновлений реєстр ліків, які підлягають реімбурсації. Тож отримати ліки за оновленим реєстром теж можна було вже 31 серпня, а от медвироби — з 1 жовтня.

Ознайомитися з діючим переліком лікарських засобів, на які мають право претендувати пацієнти за програмою «Доступні ліки», можна за посиланням

ЯК ЗНАЙТИ НАЙБЛИЖЧУ ДО ВАС АПТЕКУ З НЕОБХІДНИМИ ЛІКАМИ

Телефонуйте на гарячу лінію НСЗУ 16-77 у робочі дня з 09:00 до 18:00 (понеділок-четвер) та з 09:00 до 16:45 (у п’ятницю).

ЯК ОТРИМАТИ «ДОСТУПНІ ЛІКИ»?

Крок 1. Отримайте електронний рецепт від лікаря.

Пацієнтам з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою, діабетом 2-го типу, хронічним обструктивним захворюванням легень, а також ти, хто потребує препаратів для знеболення та тест-смужки для визначення рівня глюкози у крові, рецепт виписує сімейний лікар;

Пацієнтам з нецукровим та цукровим діабетом рецепт виписує ендокринолог, а також сімейний лікар, якщо раніше пацієнт отримав план лікування у ендокринолога;

Пацієнтам з епілепсією, хворобою Паркінсона, розладами психіки та поведінки – рецепт виписує невролог або психіатр. При наявності складеного психіатром або неврологом плану лікування, рецепт може виписати лікар первинки;

Пацієнтам, яким необхідно приймати імуносупресивні препарати – рецепт виписує трансплант-координатор.

Щоб отримати електронний рецепт:

Запишиться до лікаря первинної медичної допомоги (педіатр, терапевт, сімейний лікар).

Лікар випише електронний рецепт на «Доступні ліки» або направлення до вузького спеціаліста.

Ви отримаєте SMS-повідомлення на ваш номер із таким текстом: «Ваш рецепт ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження ХХХХ». Також ви можете попросити лікаря надати інформаційну довідку, яка буде містить номер рецепта, код підтвердження та інформацію про лікарський засіб. Інформаційна довідка не є електронним рецептом та має лише інформаційний характер.

Звертаємо увагу: термін дії рецепта – 30 днів.

Крок 2. Зверниться до аптеки, яка бере участь у програмі ,або до медичного закладу:

- аптеки, які беруть участь у програмі, мають наліпки «Доступні ліки» та «Інсуліни»;

- попередньо зателефонуйте до аптеки та уточніть наявність потрібних ліків;

- в аптеці повідомте 16-значний номер та код електронного рецепта або пред’явіть інформаційну довідку.

Додамо, Програма реімбурсації “Доступні ліки” не має територіальних обмежень всередині країни, тож пацієнти можуть отримувати свої препарати там, де їм зручно.

Більше корисної інформації міститься у чатботі “Спитай Гриця” (https://t.me/SpytaiGrytsia_bot) . Сервіс розповість, де отримати ліки кожному пацієнту у селі, містечку чи місті та які препарати можна отримати за програмою «Доступні ліки».

За інформацією Національної служби здоров’я України та medplatforma.com.ua