Нагадування учасникам дорожнього руху про дотримання заходів безпеки в осінньо-зимовий період

Дата: 18.12.2023 11:06

Сектор реагування патрульної поліції Болградського районного відділу поліції Національної поліції України нагадує учасникам дорожнього руху про дотримання заходів безпеки в осінньо-зимовий період.

Шановні водії!  Сектор реагування патрульної поліції Болградського районного відділу поліції привертає вашу увагу на те, що з початком осінньо-зимового періоду зросла кількість дорожньо-транспортних пригод, яких можна було уникнути, якщо дотримуватись простих правил:
- завчасно подбайте про заміну літньої гуми на зимову;
- дотримуйтесь безпечної дистанції між автомобілями;
- зменшуйте швидкість на нерегульованих перехрестях та перед пішохідними  переходами, під час ожеледиці рухайтесь на мінімальній швидкості;
- не здійснюйте різких маневрів;
- перед виїздом очищуйте машину від снігу, адже сніг на кузові спотворює відчуття габаритів;
- не паркуйтеся вздовж дороги аби не заважати снігоприбиральній техніці;
- взимку слід уважно паркувати машину подалі від будинків, щоб її не пошкодили бурульки;
- перевірте наявність буксирувального тросу, лопати та іншого спорядження в багажнику автомобіля;
- у випадку потрапляння в надзвичайну ситуацію - телефонуйте до Служби порятунку за номером 101;
- не забувайте вмикати поза населеними пунктами денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар. В умовах недостатньої видимості на механічних транспортних засобах можна ввімкнути дальнє світло фар або додатково протитуманні фари, якщо це не буде засліплювати інших водіїв.

Також, нагадуємо що пішоходи теж є учасниками дорожнього руху, тому дотримання наступних порад допоможе уникнути нещасних випадків на дорозі:
- у зимовий період та у зв’язку з можливим обмеженням чи відключенням енергопостачання, зокрема вуличного освітлення, громадянам слід бути особливо уважними на дорозі;
- пішоходи, що рухаються проїзною частиною або узбіччям, у темний час доби чи під час погіршення погодних умов, мають використовувати світловідбиваючі елементи;
- дорослим необхідно подбати про наявність флікерів (стрічок, браслетів, наліпок, брелоків) на одязі чи рюкзаках у дітей, а також одягу світлих кольорів, чи який вже має світлоповертальні елементи.
            Звертаємось до батьків маленьких учасників дорожнього руху - прищеплюйте дітям навички дотримання Правил дорожнього руху. Пам’ятайте, що самий кращий спосіб виховання - це приклад дорослих. Тому навіть якщо і поспішаєте, не порушуйте правил, особливо у присутності дітей. Нагадайте дітям, що вони повинні рухатися тротуарами, пішохідними доріжками; переходити проїзну частину тільки у встановлених місцях.

Шановні учасники дорожнього руху! Дотримуйтесь правил безпеки та бережіть себе.