УВАГА! Характерні ознаки АЧС

Дата: 16.04.2024 15:59

УВАГА!

Шановні , суб’єкти господарювання, зверніть увагу щодо запобігання занесення вірусу африканської чуми свиней (АЧС) на територію Болградського району. АЧС достатньо легко передається від хворої до здорової тварини, чому сприяє надзвичайна стійкість вірусу в навколишньому середовищі.

Характерні ознаки АЧС:
- раптова загибель тварини, за відсутності клінічного прояву;
- підвищення температури тіла до 40.5-42°C;
- зниження апетиту, в’ялість, втомлюваність, слабкість тазових кінцівок, хитка хода, посилена спрага, тварини лежать, зарившись в підстилку;
- блювота, частіше запор, слизисті виділення з очей та носа, параліч тазових кінцівок;
- червонувато-фіолетові плями на череві, підгрудку, мошонці, вухах, п’ятачку та кінцівках (необхідно відрізняти від бешихи та класичної чуми свиней).

Дана хвороба може охоплювати до 40-65 % поголів’я тварин, 85-100 % з яких гине впродовж 6-13 діб.

Щоб уникнути збудника АЧС в особистих підсобних господарствах, дотримуйтесь наступних заходів:

- утримуйте свиней в закритих приміщеннях ,не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами ;
- обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі,використовуючи окремі засоби догляду та інвентар;
- не дозволяти відвідувати господарства та тваринницькі приміщення стороннім особам;
- приміщення , де утримуються свині , треба регулярно прибирати , проводити дезінфекцію та знищувати гризунів;
- не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних для цього документів;
- не купувати м’ясні продукти на стихійних ринках;
- не згодовувати свиням харчові відходи без попередньої термічної обробки;
- у разі виникнення захворювання (загибелі) свиней терміново інформувати державну установу ветеринарної медицини за місцем вашого проживання.

Лише дотримання перерахованих правил може вберегти господарство від зараження АЧС. Поки власники свиней не почнуть їх виконувати, захворювання продовжуватиме поширюватися.