Болградська міська громада
Одеська область, Болградський район

12 червня - Всесвітній день боротьби з дитячою працею

Дата: 12.06.2024 08:35
Кількість переглядів: 38

12 червня - Всесвітній день боротьби з дитячою працею

 

    Він встановлений Міжнародною організацією праці,  яка бореться з проявами експлуатації дітей на різних рівнях. Перші заходи присвячені цьому дню відбулися ще у 1997 році в Осло.
   
Закликаючи світ до здійснення ефективних заходів щодо викорінення примусової, шкідливої та небезпечної праці, а також експлуатації дітей, Міжнародна організація праці ухвалила Конвенцію від 17.06.1999 № 182 «Про заборону та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці», яка ратифікована Законом України від 05.10.2000 № 2022-ІІІ.
   
Принцип 9 Декларації прав дитини встановлює, що дитина не може прийматися на роботу до досягнення належного вікового мінімуму; їй у жодному разі не повинні доручатися чи дозволятися роботи або зайняття, які є шкідливими для її здоров’я або перешкоджають її освіті, фізичному, розумовому чи моральному розвитку.
   
Сьогодні у світі, за даними ООН, понад 218 мільйонів дітей віком від 5 до 17 років змушені працювати, 152 мільйони є жертвами сучасного рабства, а 73 мільйони з них зайняті небезпечною працею.   
   
Наразі Україна зіштовхнулася з новими викликами у сфері захисту прав дітей У таких умовах пріоритетним завданням стало дотримання прав дітей на життя, освіту, відпочинок і дозвілля, а також на захист від фізичного та психологічного насильства, експлуатації дитячої праці. Україна зосереджує свої зусилля на забезпеченні безпеки, освіти та здоров’я кожної дитини.
   
Праця дітей законодавством України не заборонена, але її застосування має відповідати основним нормативно-правовим актам, яким регулюється дане питання.

Кодексом законів про працю України враховані особливості праці неповнолітніх. Так,

  • загальний вік прийому на роботу з 16 років, але, особи віком з 14 до 15 років можуть прийматись на роботу за згодою одного з батьків у вільний від навчання час для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров’ю і не порушує процесу навчання;
  • оформлення трудового договору в письмовій формі є обов’язковим при прийнятті неповнолітнього на роботу;
  • скорочену тривалість робочого часу з оплатою в такому ж розмірі, як працівникам відповідних категорій при повній тривалості щоденної роботи (працівникам у віці від 16 до 18 років – 36 годин на тиждень; для осіб віком від 15 до 16 років, учнів віком від 14 до 15 років, які працюють у період канікул – 24 години на тиждень);
  • право на щорічну відпустку у зручний для нього час тривалістю 31 календарний день.
  • право на безкоштовний медичний огляд.

Також, законодавством вставлена заборону на застосування праці неповнолітніх на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах.

Забороняється залучати неповнолітніх працівників до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

Заборонено, також, залучати дітей до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні.

Популяризація та підтримка дій проти дитячої праці – єдиний спосіб захистити дітей в усьому світі, а через них – наше спільне майбутнє.

 

 

Головний державний інспектор
відділу з питань праці
управління інспекційної діяльності
в Одеській області Південного
міжрегіонального управління
Державної служби з питань праці                                          Ольга Проданова


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень