Болградська міська громада
Одеська область, Болградський район

ВПРОДОВЖ ПІВТОРА РОКУ В БОЛГРАДСЬКІЙ ГРОМАДІ РЕАЛІЗОВУВАТИМУТЬ ПРОЄКТ ЮНІСЕФ «РОДИНА ДЛЯ КОЖНОЇ ДИТИНИ: РОЗВИТОК СІМЕЙНОГО ПАТРОНАТУ»

Дата: 17.06.2024 10:57
Кількість переглядів: 80

В рамках реалізації проєкту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату», яка виконується спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), в Болграді відбувся тренінг «Інформування та пошук кандидатів у патронатні вихователі».

Фото без опису

 

У заході взяли участь представники служби у справах дітей, відділу соціального захисту населення Болградської міської ради; фахівці суб’єктів надання соціальних та освітніх послуг, центрів зайнятості Болградської громади; медичних установ тощо.

 

Впродовж всього дня регіональні координаторки діяльності проєкту в Одеській області Ірина Маркевич та Юлія Гайдаржи, тренерка, практичний психолог ГО «Зв’язок» Даніела Гергі, тренерка, в.о. начальника Служби у справах дітей Одеської районної державної (військової) адміністрації Людмила Островська знайомили учасників тренінгу із сутністю та особливостями патронату над дитиною; навчали особливостям інформування громадськості про патронат над дитиною процедури пошуку кандидатів у патронатні вихователі; вмінням використовувати різні комунікаційні інструменти інформування відповідно до потреб цільової групи; ознайомити з формальними та неформальними критеріями до кандидатів у патронатні вихователі.

 

«Інформаційно-просвітніцька кампанія, з якою ми сьогодні завітали до Болградської громади, – лише початок реалізації загальнонаціонального проєкту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату», який розраховано до липня 2025 року. До речі, Болградська громада – одна з дев’яти в Одеській області, та єдина на півдні регіону, яка після конкурсного відбору увійшла до цього важливого проєкту. Адже вже має досвід успішного створення патронатної сім’ї, в  якої вихователі надають професійний догляд, виховання та реабілітацію дітям, які тимчасово не можуть проживати у власних родинах. Наша головна мета – зробити все, щоб в громадах-учасницях проєктах таких патронатних сімей стало ще більше», - зазначила регіональна координаторка Юлія Гайдаржи.

 

 «В рамках проєкту громади-учасниці отримають не тільки інформаційну та консультаційну підтримку, а й матеріальну. А сім'ям, які захочуть стати патронатними, буде надано соціальний та психологічний супровід, підтримка міждисциплінарної команди. Також передбачено надання благодійної допомоги в облаштуванні кімнат в патронатних родинах, придбання для них меблів, посуду, постільної білизни тощо. Адже проєктом передбачено ще одна головна мета – повернути в Україну наших дітей, які опинилася в складних життєвих обставинах та наразі знаходяться за кордоном. Але повернути лише або в будинки сімейного типа, або в патронатні родини», - додала її колега Ірина Маркевич.

 

Тренінг дійсно видався цікавим. Такої думки були всі цього учасники.

 

«Дуже дякую, що ви приїхали. Все було жваво, цікаво, ми сподіваємося, що зможемо зацікавити якомога більше людей до створення патронатних сімей, які зможуть зігріти не одне дитяче серце. Адже у нас багато й медичних працівників, і педагогів, які можуть працювати як патронатні вихователі. Все це буде мати продовження обов’язково. Ще раз дякуємо вам за співпрацю», - зазначила наприкінці заходу заступниця Болградського міського голови Ганна Мунтянова.

 

Додамо, проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» виконується спільно Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Партнерством «Кожній дитині», Міністерством соціальної політики України, Координаційним центром із розвитку сімейного виховання та догляду дітей, Національною соціальною сервісною службою України,  службами у справах дітей територіальних громад, обласних воєнних адміністрацій, центрами надання соціальних послуг, регіональними центрами соціальних служб, неурядовими організаціями за фінансової підтримки Європейського Союзу. Усього в ньому беруть участь 250 громад України.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень