Болградська міська громада
Одеська область, Болградський район

Що треба знати людині зі статусом ВПО для отримання безоплатної медичної допомоги?

Дата: 29.08.2024 16:19
Кількість переглядів: 145

Фото без опису Фото без опису

Що треба знати людині зі статусом ВПО для отримання безоплатної медичної допомоги?


    Через повномасштабне вторгнення росії, понад 8 млн українців вимушено стали внутрішньо переміщеними особами – залишили свої домівки та тимчасово переїхали жити у більш безпечні регіони країни. Незалежно від місця проживання і реєстрації, кожен може отримати медичну допомогу в однаково повному обсязі, незалежно від місця реєстрації чи місця проживання.
    Це право реалізується через Програму медичних гарантій, яка зокрема, покриває потреби внутрішньо переміщених осіб.

Внутрішньо переміщена особа може обирати будь-якого сімейного лікаря, терапевта і педіатра для укладення декларації у будь-якому медичному закладі, оскільки медична допомога не прив’язана до місця реєстрації чи проживання. Це право реалізується через Програму медичних гарантій.

Як це зробити

  1. Визначитися з лікарем

Спочатку потрібно обрати найближчий або найбільш зручно розташований заклад первинної медичної допомоги. Це може бути комунальний заклад, приватний або лікар ФОП, які мають договір із НСЗУ.

Знайти заклад можна:

-         на дашборді “Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги” за посиланням: https://cutt.ly/4ec0q0im

-         зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор в телефонному режимі допоможе знайти найближчий заклад первинної медичної допомоги та перелік лікарів, які укладають декларації.

      2. Укласти декларацію

Для укладення декларації потрібно записатися на прийом до обраного лікаря. Зробити це можна через реєстратуру медзакладу.

На прийом пацієнту необхідно взяти:

  • паспорт
  • ідентифікаційний код
  • свідоцтво про народження дитини – якщо декларація укладатиметься із педіатром або сімейний лікар обслуговуватиме дитину
  • телефон, на який приходитимуть смс з електронної системи охорони здоров’я. Зокрема, смс з кодом підтвердження про вибір лікаря.

        Якщо внутрішньо переміщена особа вже мала укладену декларацію з іншим лікарем – з нею нічого робити не треба. Укладання нової декларації автоматично фіксується в електронній системі охорони здоровʼя та водночас анулює попередню.

        Лікарі первинної медичної допомоги мають ліміт на декларації: сімейний лікар – 1800, терапевт – 2000, педіатр – 900. Якщо лікар досяг ліміту, то він на свій розсуд приймає рішення щодо укладення декларації понад ліміт. Якщо лікар не досяг ліміту – він не може відмовити в укладенні декларації.

Користуватися перевагами декларації з лікарем

        Маючи декларацію з лікарем первинної медичної допомоги, пацієнт зі статусом внутрішньо переміщеної особи отримує безоплатні послуги
https://cutt.ly/Vec0H4YB

з діагностики та профілактики найпоширеніших захворювань, консультації щодо здорового способу життя, е-направлення до лікарів-спеціалістів, е-рецепти на ліки, щеплення відповідно до календаря профілактичних щеплень, може оформлювати довідки, листки непрацездатності тощо.

        Зверніть увагу: укладення декларації як в комунальному закладі, так і в приватному, – безоплатні. Вимагання коштів за укладення декларації або оплати першого візиту – неправомірне. Так само немає обмежень на кількість звернень до лікаря або отримання направлень.

        Більше про безоплатні медичні послуги, які можна отримати за Програмою медичних гарантій, в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажити посібник можна за посиланням: https://cutt.ly/Nw5buw0b

        Також корисною буде інформація:

        Про отримання безоплатної медичної допомоги людині зі статусом внутрішньо переміщеної особи: https://cutt.ly/kec02Rv6

 

 

Більше інформації ви знайдете в статтях, які приведені нижче:

Програма медичних гарантій включає всі основні види медичної
допомоги
 та Як знайти медзаклад із договором із НСЗУ?
Як людині зі статусом внутрішньо переміщеної особи укласти декларацію з сімейним лікарем?
Куди можуть звернутися внутрішньо переміщені особи для отримання допомоги щодо психічного здоров’я? та Як знайти медичний заклад, де можна отримати допомогу щодо психічногоздоров’я?


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь