СЬОГОДНІ У БОЛГРАДІ ВПЕРШЕ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ЄВРОПИ

Дата: 09.05.2023 15:06

З церемонії підняття прапора Європейського союзу на центральній площі розпочався ранок у Болграді.

У заході взяли участь начальник Болградської районної військової адміністрації Геннадій Бамбура, заступник голови Болградської районної ради Володимир Романовський, Болградський міський голова Сергій Димитрієв із заступниками, представники структурних підрозділів РВА та міської ради.

Після чого рівно о 9:00 присутні взяли участь у загальнонаціональній хвилині мовчання на пам’ять про всіх загиблих внаслідок збройної агресії росії проти України та поклали квіти до Меморіалу Слави.

Так у Болграді вперше провели День Європи, який відтепер Україна відзначатиме із країнами Євросоюзу 9 травня.

Напередодні, 8 травня 2023 року, про підписання відповідного указу повідомив Президент України Володимир Зеленський.

Глава держави пояснив, чому українці з 2023 року 9 травня відзначатимуть День Європи, а не День перемоги, як це було раніше. Він наголосив, що зараз, як і 80 років тому, Україна знову страждає від війни і саме Європа нам допомагає протистояти російській агресії.

Зеленський також наголосив, що подасть до Верховної Ради України законопроект, яким пропонується встановити 8 травня Днем пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.

Перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко заявив, що Рада закріпить нову модель – 8 травня – День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, 9 травня – День Європи – до кінця місяця.