САНЕПІДСИТУАЦІЯ ЗНАХОДИТЬСЯ ПІД КОНТРОЛЕМ
ДУ "Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб МОЗ України" проводить щоденний моніторинг інфекційної захворюваності, обстеження об’єктів довкілля та хворих з дисфункцією шлунково-кишкового тракту.
✅️Щотижнево проводяться відбір та дослідження проб морської води на наявність збудників паразитарних інфекцій на пляжах в Одеському регіоні.
✅️Крім того, визначено 6 додаткових точок вздовж морського узбережжя для щоденного відбору проб води із зон рекреації для дослідження на холеру та холероподібні вібріони, мікробіологічні і санітарно-хімічні, вірусологічні показники, а також для проведення досліджень на наявність нафтопродуктів.
❗️За результатами лабораторних досліджень встановлено, що внаслідок попадання в морську воду великого обсягу прісної води та зменшення її солоності було виявлено перевищення показників – прозорості, розчинного кисню, амонію, нітратів, РН, завислих речовин та заліза.
❗️По мікробіологічним та вірусологічним показникам були виділені позитивні проби на ротавірус А, астровірус, Salmonella enteritidis та tiphymurium, холероподібні НАГ-вібріон 1 групи по Хейбергу, алгенолітикус та парагемолітикус.
❗️Паразитарні досліджень проб морської води з пляжів м.Одеси показали наявність яєць та личинок гельмінтів як людей, так і тварин (гострики, волосоголовці, собачі аскариди), та ооцист криптоспорідій.
Забруднення об’єктів довкілля сприяє розмноженню вібріофлори та поширенню захворювань.
❗️❗️Деякі морські тварини, такі, як краби та креветки, можуть бути як джерелами вібріонів, так й резервуарами для них. Вживання в їжу цих тварин призводить до гострих кишкових інфекцій.
🚫На сьогодні купання на пляжах заборонено, як через мінно-вибухову небезпеку, так і через ризик виникнення інфекційних хвороб.
⛔️ Руйнування Каховської ГЕС спричинило підтоплення кладовищ, скотомогильників, складів ядохімікатів, вигрібних ям, звалищ тощо та несе реальну загрозу потрапляння у Чорне море збудників особливо небезпечних інфекційних хвороб та токсичних речовин.